دکوراسیون اتاق خواب و ترکیب رنگی های جذاب

0
38
دکوراسیون اتاق خواب و ترکیب رنگی های جذاب

مبلمان در دکوراسیون اتاق خواب به رنگ خاکستری

اتاق خواب خاکستری رنگ فقط  محدود به وجود رنگ خاکستری در فرش، پنجره و دیوار نیست. می‌­توانید مبلمان خود را هم به رنگ خاکستری انتخاب کنید که آیتم­‌های پیش روی شما برای انتخاب می‌­تواند پارچه خاکستری رنگ مانند مخمل نقره‌­ای-خاکستری یا پنبه خاکستری باشد. شما همچنین می‌توانید از تاج تخت هم در اتاق خواب استفاده کنید. اگر تاج تخت شما مدل پارچه‌ای هست، می‌­توانید آن را به یک پارچه جدید خاکستری رنگ تغییر دهید. از بحث تخت فاصله بگیرید و به لوازم و اثاثیه داخل اتاق نگاه کنید. فرم بعضی از اثاثیه‌­های اتاق خواب در زیبا کردن دکوراسیون داخلی اتاق خواب شما تاثیرگذار است.

بنابراین اگر در اتاق فضا و جای کافی دارید، به دنبال صندلی میز آرایشی یا صندلی راحتی خاکستری رنگ برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود باشید. اتاق خواب شامل قفسه‌­های خاکستری رنگ و میزکنار تخت با آینه روی آن (که رنگ خنکی دارند) آیتم­‌های­ خاکستری رنگ در اتاق را بیشتر نشان می­‌دهد.

تخت­خواب خاکستری

قسمت­‌هایی از اتاق هست که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب نادیده گرفته می‌­شوند، برای مثال روکش تختخواب. کار عاقلانه‌­ای‌ است که یک رنگ متضاد با رنگ خاکستری که برای روکش تختخواب انتخاب کرده‌­اید را روی دیوار امتحان کنید درغیر اینصورت اتاق شما بسیار یکنواخت به ­نظر می­‌رسد.

برای مثال فرض کنید رنگ خاکستری تیره را برای دیوارها انتخاب کرده‌اید درحالیکه ملافه­‌های تخت به رنگ خاکستری روشن یا سفید هستند. اگر شما یک تخت­خواب پنبه‌ای­ کلاسیک مصری به رنگ سفید را برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود ترجیح می‌­دهید، توجه داشته باشید آن آیتمی را انتخاب کنید که طرح‌­ها یا سوزن­دوزی­‌هایی به رنگ خاکستری روی بالش یا پتو داشته باشد.

لوازم و اثاثیه ها در دکوراسیون اتاق خواب

لوازم و اثاثیه های اتاق خواب خاکستری بیشترین تنوع را دارند. به این معناست که شما می‌­توانید انواع اشیا و تزیینات سرگرم کننده را برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود جمع­‌آوری کنید. از روش‌­های محبوب دکوراسیون داخلی اتاق خواب استفاده از چند سینی به­ عنوان اشیایی است که به خودی خود زیبا هستند.

برای مثال می‌­توانید از یک سینی خاکستری روی میزآرایش، یک سینی نقره‌­ای برای جواهرات­تان روی میز پاتختی و یک سینی خاکستری-مرواریدی برای صبحانه پای تخت استفاده کنید. و همچنین مبلمان در دکوراسیون بخصوص مبلمان های کوچک فانتزی تاثیر منحصر به فردی دارند

شما می­‌توانید روی میز کنارتخت آباژوری با پایه خاکستری یا نور لامپی نزدیک به رنگ خاکستری یا نقره­‌ای استفاده کنید. حتی در اتاق خواب کوچک خاکستری رنگ هم نباید هنر و تزیینات نادیده گرفته شود. یک تزیین مدرن با سنگ مرمر خاکستری یا گرانیت برای طاقچه پنجره پتانسیل نشان شدن طرح شما را دارد.

طرح رنگی خاکستری و سفید

رنگ سفید یکی از زیباترین طرح­‌های رنگی در ترکیب با رنگ خاکستری است. استفاده از رنگ خاکستری روشن و سفید در دکوراسیون داخلی اتاق خواب حس آرامش و درخشندگی به فضا می‌­دهد. با استفاده از رنگ خاکستری تیره و سفید به کنتراستی می­‌رسید که فقط کمی از ترکیب رنگ سیاه و سفید ملایم‌­تر است.

نمونه ای از دکوراسیون اتاق خواب سفید

طرح رنگی خاکستری و نارنجی

درحالیکه رنگ خاکستری و زرد برای نیم قرن یک جفت رنگ محبوب و مدرن بودند، رنگ خاکستری و نارنجی اتاق خواب از همان دسته پرطرفدار بوده اما سرزندگی و شادابی کمتری نسبت به جفت رنگ اول دارند.

رنگ نارنجی با هر سایه از خاکستری می­‌تواند جفت شود اما درکل، پیشنهاد می­‌کنیم به سراغ رنگ نارنجی شاداب‌­تری که خود را بیشتر نشان می­‌دهد، بروید. برای مثال رنگ نارنجی نارنگی یا نارنجی پرتغالی در صندلی­‌های اتاق.

طرح رنگی خاکستری و صورتی

اگر شما رنگ خاکستری روشن و ملایم را برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود انتخاب کرده­‌اید، بهترین رنگی که می‌­توانید با این رنگ خاکستری استفاده کنید، رنگ صورتی روشن یا یاسی است.

ترکیب این دو رنگ باهم فضای آرام­بخش و عاشقانه‌­ای برای اتاق خواب بوجود می‌­آورد. اگر رنگ خاکستری تیره را برای اتاق خواب استفاده می­‌کنید، باید به سایه قوی‌­تر رنگ صورتی و یاسی فکر کنید که  ترکیب آن‌ها کنتراستی عالی می­‌سازد.

طرح رنگی خاکستری و نقره‌­ای

بیشتر مقاله­‌های دکوراسیون داخلی درباره کنتراست حرف می­‌زنند. این درست است که کنتراست مهم است اما کنتراست فقط از طریق رنگ­‌ها انجام نمی‌­شود. ترکیب رنگ‌­های خاکستری و نقره­‌ای بسیارمناسب است زیرا هردو رنگ شبیه هم هستند.

تفاوت­‌های ظریف در ترکیب رنگ باعث ایجاد حس آرامش در اتاق می­‌شود. به­ جای کنتراست در رنگ می‌­توانید از کنتراست در بافت­‌های مختلف مانند ابریشم در برابر مخمل و آینه در مقابل چوب استفاده کنید.

طرح رنگی خاکستری و آبی

از بین تمام رنگ‌­هایی که با خاکستری ترکیب می‌­شوند، رنگ آبی واضح‌­ترین جفت برای رنگ خاکستری در این ترکیب رنگ­‌هاست. مهم نیست کدام سایه از رنگ آبی یا خاکستری را برای اتاق خواب خود انتخاب می­‌کنید، همان حس آرامش و قابل اطمینان را دارد و کنتراست کمتری در نقاط کانونی می­‌سازد.

با استفاده از رنگ خاکستری و آبی کنارهم فقط تفاوت جزئی و ظریفی بین آن‌ها می­‌بینید. به این ترتیب شما متوجه می‌­شوید که رنگ‌­های استفاده شده باهم مرتبط هستند. شما می­‌توانید رنگ خاکستری تیره با سایه لاجوردی را در سقف یا خاکستری روشن با آبی تخم اردکی را در فرش کف اتاق و پرده‌­ها استفاده کنید. در هرترکیب رنگ که رنگ جدیدی اضافه می‌­شود، حس کل فضا تغییر می­‌کند.

طرح رنگی خاکستری و زرد

رنگ خاکستری و زرد دو رنگی هستند که واقعا باهم هارمونی (هماهنگی) دارند. رنگ آرامش‌بخش خاکستری نشاط و جنب و جوش رنگ زرد آفتابی را پایین می‌­آورد که به همین ترتیب رنگ خاکستری و خردل بیشترین امتیاز را در این ترکیب رنگ می‌­گیرند.

رنگ زرد زردآلویی و خاکستری قمری (پرنده قمری) برای استفاده در اتاق خواب کودکان بسیار مناسب هست. ترکیب رنگ خاکستری و زرد مایل به سبز ترکیب مدرن و عالی است. شما در این ترکیب می­‌توانید در اتاق خاکستری رنگ از چند آیتم به رنگ زرد استفاده کنید مانند پرده‌­ها، صندلی‌­ها.

چند نمونه از ترکیب رنگی در سایت پالت

طرح رنگی خاکستری و سبزدودی

رنگ سبزدودی ترکیب رنگی عالی با رنگ خاکستری دارد. این ترکیب رنگ کمتر رایج است، بنابراین غیرمنتظره و جدید به نظر می‌رسد. برنجی، مسی و زردآلویی از دیگر رنگ‌­هایی هستند که می­‌توانید در ترکیب با رنگ خاکستری استفاده کنید. ‌