8 راه خلاقانه برای طراحی پرده اتاق نشیمن

0
57
8 راه خلاقانه برای طراحی پرده اتاق نشیمن

یکی از ابزارهای آراستن منزل و دکوراسیون داخلی خانه پرده ها و کرکره ها می باشند که نقش زیادی در زیبایی پنجره ها و نور داخل اتاقها دارند. در بین انواع پرده اتاق نشیمن که با اشکال و طرح های گوناگون ، انواع جنس ، پارچه و مارک های مختلفی که وجود دارند مطمئنا بهترین گزینه برای دکوراسیون منزل شما وجود دارد و با سلیقه خود میتوانید بهترین و هنرمندانه ترین انتخاب را داشته باشید

برای جلوگیری از خستگی و سردرگرمی در تصمیم گیری خرید ، مطالعه نکات زیر را بهتون توصیه میکنیم.

بیایید در ابتدا بودجه و قیمت پرده ، سطح مورد نظرتان از نور طبیعی که میخواهید به داخل منزل بتابد ، اندازه ی پنجره ها ، طول پرده و سبک آن ( از جمله رنگ ، طرح و الگو و پارچه) را قبل از رفتن به فروشگاه و خرید در نظر بگیرید و مشخص کنید. پرده های اتاق نشیمن به تصمیم گیری و پیش اندیشی بیشتری نیاز دارند.

از خودتان چند سوال بپرسید. آیا پرده هایی که می خرم واقعا باید فضای خانه و دکوراسیون من را روشن تر کنند؟ یا اینکه فقط تزئینی و برای زیبایی هستند؟ آیا من به دنبال اضافه کردن رنگ و زیبایی بصری به دکوراسیون اتاق نشیمن هستم ؟ یا فقط میخواهم پنجره های خانه را بپوشانم و داخل منزل دید نداشته باشد ؟ چگونه و با چه ابزارهایی میتوانم پرده ها را نصب کنم و برای پنجره مورد نظرم چه مقدار پارچه برای پرده لازم است ؟ و طول و عرض چقدر خواهد بود ؟

پاسخ به این سوالات ، به شما کمک میکند تا سریعتر سبک ، طول و عرض و ظاهر پرده خود را به صورت دقیق تری مشخص کنید. و در نتیجه  شما را از سر زدن و گشتن فروشگاه های متعدد و هدر دادن زمان نجات میدهد. و خواهید توانست خودتان برآوردی در قیمت پرده های موجود در بازار داشته باشید.

در ادامه مطلب میتوانید برای طراحی پرده های اتاق نشمین خود به ایده های الهام بخشی دست پیدا کنید و برای دکوراسیون اتاق نشیمن خودتان زیبایی بیشتری را به ارمغان بیاورد. بیایید حالا برنامه ای را بریزیم که پنجره های این اتاق هیچ وقت خالی و بی روح نباشند.

سایه رومی را امتحان کنید

در عکس بالا و نوع پرده ها به نظر می رسد که طراح داخلی این خانه یعنی امیلی هندرسون با سایه های رومی و ساده گرایانه رابطه ای ندارد. همان طور که در این خانه پرشکوه واقع در پورتلند نشان داده شده ، با حداقل امکانات و به کار بردن یک سبک تمیز و ساده ، گزینه ای مناسبی را در اختیار افرادی که دارای کودک یا حیوانات خانگی هستند قرار داده است. پس با این سبک از پرده ، دیگر لازم نیست نگران طناب ها و بندهای طولانی و کثیف باشید.

پاک و خالص باشید

اگر به سبک مینیمال علاقه دارید و در دکوراسیون خود از نور ملایم و روشن استفاده میکنید. به  دنبال پرده های سفید نباشید. از طراح داخلی به نام Brittany Shields ایده بگیرید و سعی کنید بین نور ملایم و تاریک فضا ، با مبلمان کم رنگ خود تعادل ایجاد کنید.

به پرده های ساده یک نوار ظریف اضافه کنید

در کنار انتخاب پرده های کلاسیک به رنگ سفید و ساده ، از نوارهای ظریف و باریک ، در میان پرده استفاده کنید تا بتوانید ابعاد را لمس و بافت را به فضای خود اضافه کنید. (مانند عکس بالا)

تک رنگ باشید

استفاده از یک رنگ مطلق ( یا تک رنگ) همیشه در طراحی مد و یا طراحی داخلی ادامه داشته و متوقف نشده است. از نردبان بالا بروید و پرده های خانه ی خودتان را با رنگ دیوار اتاق نشیمن ست کنید. و کار را با یک صندلی یا مبل همرنگ تمام کنید

گرما را با یک میله پرده چوبی اضافه کنید

میله های پرده ها میتوانند به اندازه خود اهمیت زیادی در طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق نشیمن داشته باشند و در زیبایی پرده و دیده شدن آن نقش داشته باشند. به سایر متریال ها و وسایل کوچک استفاده شده در فضای اطراف خود توجه داشته باشید . میتوانید اجزای پنجره رو با وسایل خانه و یا پرده ها ست کنید. اجزای پنجره های چوبی یا برنجی میتوانند فضای خانه را گرم تر کرده در حالی که رنگ های سفید و یا نقره ای کمک تر به چشم می آیند

پرده های جفت روشن با میله تیره

در عکس زیر می بینیم که آرلین هرناندر چگونه پرده های سفید اتاق نشیمن خود را با میله مشکی مات و تیره هماهنگ کرده است. این ترکیب سیاه و سفید تضاد بصری را ایجاد میکند  تا بتواند چشم را به سمت بالا بکشد.

برای ایجاد کنتراست با تیرگی و روشنی ها بازی کنید،

استفاده از پرده های سفید و روشن در کنار دیوار تیره و کدر باعث می شود که پنجره های شما بیشتر به چشم بیایند و دیده شوند. در این عکس برای پنجره و پرده ها ترکیب یک چوب تیره و رنگ سفید را میبینیم که چه تضاد زیبایی را برای این دکوراسیون اتاق نشیمن ایجاد کرده است.

پرده ها را نزدیک به سقف نصب کنید

با فضای کوچک روبرو شده اید؟؟ پرده های اتاق نشیمن خود را نزدیک به سقف نصب کنید تا توهم ارتفاع ایجاد شود. این کار باعث می شود اتاق شما بسیار بلندتر به نظر برسد ، و هیچ هزینه ای اضافی نیز ندارد. همچنین می توانید این ترفند را برای کناره های پنجره نیز پیاده کنید، یعنی پرده هایی که از طرفین جمع می شوند را با کمی فاصله از پنجره نصب کرده  تا این کار باعث شود پنجره اتاق شما بزرگتر دیده شود.

ترجمه : زهرا موسوی

صفحه توییتر سایت پالت