8 ترفند ساده برای نظم بخشیدن به خانه در 10دقیقه

0
70
8 ترفند ساده برای نظم بخشیدن به خانه در 10دقیقه

اگه یکی از اهداف و برنامه هاتون برای سال 2020 نظم دهی و ساماندهی به خونه است ، اگه در حال حاضر خونه شما کاملا از کنترلتون خارج شده و احساس خوبی ندارید. و اگه وقت کافی برای مرتب سازی و نظم دهی به خانه رو ندارید. نگران نباشید ما با شما هستیم 🙂 و کمکتون میکنیم. این مقاله که شامل چندین ترفند دکوراسیون هستش بهتون میگه که چطور میتونید در ده دقیقه کار نظم دهی و مرتب سازی خانه رو انجام بدید و زندگیتون رو تغییر بدید. کاملا طبیعی و بدیهی هستش که نظم دهی خانه زمان زیادی رو نیاز داره و طول میکشه اما در این مقاله چند راه ساده و چند ترفند دکوراسیون رو معرفی میکنیم که فقط با 10 دقیقه زمان متونین کار نظم بخشیدن به خانه را انجام بدید و در نهایت از مرتب سازی دکوراسیون خانه لذت ببرید. پس یک تایمر تنظیم کنید و خود را به چالش بکشید

1- بهم ریختگی دفتر یا فضای کاری

اگه یک دفتر یا یک میز دارید که برای کار بر روی پروژه ها استفاده می کنید ، احتمالا گاهی با با درهم و برهمی مواجه خواهید شد. میتونید در یک قسمتی از محل کار یا دفتر از کشوهای چند طبقه کوچیک استفاده کنید. یا در یک نقطه مناسب یک سطح چوبی ، فلزی یا پلاستیکی و… رو به دیوار متصل و وسایل خودتون روی اون قرار بدید.. اینکار خیلی بیشتر از قبل به محیطتون نظم میده و استرس کمتری خواهید داشت.

2- مرتب سازی اتاق نشیمن در 10 دقیقه

حتی اگر وقت کافی برای تمیز کردن کل اتاق ندارید ، برای هر روز یک قسمتی را تعیین کنید که اون روز اون قسمت از اتاق را مرتب تر کنید. یک تایمر به مدت 10 دقیقه تنظیم کنید و بیایید یک قسمتی از اتاق اصلی خودتون رو پاک یا مرتب کنید. وسایل بدون استفاده  را کنار بگذارید ، کاغذهای کهنه – بی استفاده یا درهم و برهم رو جمع کنید ، یا حتی فقط بالشها رو مرتب کنید.

مقالات و ترفند دکوراسیون اتاق نشیمن را در اینجا بخوانید

 

3- کمد خود را خلوت کنید

بیشتر ما اینو میخوایم که بدون استرس و ذهنی آشفته از خواب بلند شویم ، لباس بپوشیم و روزمون رو شروع کنیم. پس چرا باید با گشتن یک کمد شلوغ که پر شده از لباس های خارج از فصل و کفش های بدون استفاده و کوچیک زمان خودمون رو هدر بدیم ؟

پس 10دقیقه به خود اختصاص بدید تا موارد اضافی را از کمد خودتون حذف کنید. میتونید کار رو با جمع آوری کفش های استفاده نشده و لباس های غیر فصلی شروع کنید

دکوراسیون آشپزخانه ، مرتب سازی آشپزخانه

4- کابینت ها را تمیز کنید

آیا پیشخوان آشپزخانه شما با ظروف ، خرده مواد غذایی ، مواد چسبنده غیرقابل تشخیص پر شده؟ مسلما با پیشخوان تمیز و خلوت احساس بهتری خواهید داشت. هر شب 10 دقیقه قبل از اینکه به رختخواب برین، رو به پاک کردن پیشخوان اختصاص بدید (یا هر زمان دیگه در طول روز) در نهایت از مرتب سازی منزل خودتون لذت خواهید برد

مرتب سازی اتاق خواب ، نظم بخشیدن به اتاق خواب

5- تخت خود را منظم کنید

این کاری است که باید هر روز صبح انجام بدید. مرتب سازی تختخواب باعث می شود تا در تمام طول روز احساس انرژی و نظم دهی بیشتری داشته باشید.

ترکیب رنگی های جذاب برای اتاق خواب

6- کیف پول ، کوله پشتی یا کیف دستی خود را مرتب کنید

اگر می خواهید در زندگی خود احساس نظم بیشتری داشته باشید ، از کیف پول ، کوله پشتی یا کیف دستی خودتون شروع کنید.

احتمالاً هنگام خروج از خونه یکی از این کیف ها رو با خودتون حمل می کنید ، پس چرا بی نظمی رو حمل می کنید؟ بعد از پاکسازی کیفتون ، می تونید روزتون رو شروع کنید ، به یک کلاس یا جلسه بروید و یک روز بدون استرس و سردرگمی داشته باشید!

7- از قلاب های آویز استفاده کنید

قلاب هایی که به در و دیوار آویزون میشن باعث تغییرات بهتر در زندگی شما می شن.

 چگونه حلقه ی آویز روی دیوار می تونه زندگی رو بهتر و به نظم دهی خانه کمک کنه ؟

این وسیله کمک می کنه تا موانع روی زمین جلوی دست و پا نباشن . وقتی کف و سطوح شما از حوله ها ، کاپشن ها ، شلوار و… که قصد دارید یک بار دیگه بپوشید  خالیه ، احساس می کنین که منظم تر هستین و آرامش بیشتری خواهید داشت.. قلاب را به پشت درب (اتاق رختشویی ، کمد ، اتاق خواب ، حمام ، انبار غذا) یا به طور مستقیم روی دیوار اضافه کنید.

8- نظم دهی قفسه ها و طبقات

غذاها و مواد غذایی فاسد شده رو بیرون بیاورید. از سبدها یا ظروف کوچک میتونین برای نگهداری قاشق و چنگال ها ، یا میان وعده ها استفاده کنید تا از نظم بخشیدن به خانه خودتون احساس بهتری پیدا کنید

ترجمه : زهرا موسوی

توییتر سایت پالت