دکوراسیون مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

0
62
دکوراسیون مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

مهم‌ترین هدف ویژگی‌های دکوراسیون مدرن این است که همه چیز علاوه بر زیبایی بسیار و چشم نوازی، به آسایش بیشتر انسان در زندگی‌اش کمک کند. طرح‌های مدرن چیدمان منزل، به دنبال ایجاد محیطی هستند که زندگی در آن راحت و ساده بوده و در عین حال طراحی شیک و جذاب داشته باشد. جنبش مدرنیته از سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ آغاز شده است.

تعریف ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن چه چیزهایی هستند؟

در زندگی جدید امروزی، جنبش معاصر بر تمام جوانب زندگی روزمره‌ی انسان تأثیر گذاشته است. مدرنیته در جای‌جای زندگی انسان عصر جدید، از وسایل نقلیه تا محیطی که در آن زندگی می‌کند، راه پیدا کرده است. مهم‌ترین هدف ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن این است که همه چیز علاوه بر زیبایی بسیار و چشم نوازی، به آسایش بیشتر انسان در زندگی‌اش کمک کند.

طرح‌های مدرن دکوراسیون منزل، به دنبال ایجاد محیطی هستند که زندگی در آن راحت و ساده بوده و در عین حال طراحی شیک و جذاب داشته باشد. شاید برایتان جالب باشد‌ که جنبش مدرنیته از سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ آغاز شده است. این جنبش مدرن شامل، ایجاد نورهای شدید در سبک خانه، طرح‌های ساده برای کف و مبلمان و روکش‌ها و… است که جزو ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن هستند. به طور کلی استفاده کمتر از وسایل، کاربرد وسایل به شکل مینیمال، کاربرد حداقل خطوط شلوغ و عدم استفاده از تزئینات پر هزینه و پر زرق و برق جزو ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن هستند.

اهمیت نور در ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن

زمانی که سبک‌های مدرن و پست مدرن رواج پیدا کرد، دکوراسیون خانه به صورت تاریک و با پنجره‌های کوچک و بدون نورگیر، جای خود را به اتاق‌های نورانی و درخشان دادند. از جمله ویژگی‌های دکوراسیون داخلی مدرن این است که تمام تلاش خود را می‌کند تا از نور طبیعی خورشید بیشترین بهره را ببرد. در این روش از پنجره‌های بزرگ و تمام قد، بدون چارچوب چوبی یا فلزی بهره می‌گیرند تا بیشترین میزان نور طبیعی خورشید به خانه وارد شود. گاهی حتی برای این پنجره‌ ها، پرده نیز تعبیه نمی‌شود و یا در صورت تعبیه، معمولاً از آن‌ها استفاده نمی‌شود. نمونه‌ی کامل این سبک که به طور کامل ویژگی‌های چیدمان مدرن را دارد، خانه‌های به شکل پنت‌هاوس با پنجره‌های بزرگ می‌باشد. این پنجره‌ها سبب می‌شود تا تمام وسایل خانه و رنگ دیوارها، درخشش فوق العاده‌ای پیدا کنند.

اگر از امکانات پنجره‌های بزرگ برخوردار نیستید و یا به دلیل شرایط مکانی ساختمان منزل خود، از نور طبیعی خورشید بی بهره هستید، خود را ازخانه مدرن محروم نکنید. به جای آن می‌توانید به سراغ نورهای مصنوعی رفته و با انواع لوسترهای بزرگ سقفی، چراغ‌های تزئینی و… این نور را به دکوراسیون شیک منزل خود وارد کنید.

ویژگی‌های دکوراسیون خانه مدرن؛ رنگ

برای دکوراسیون مدرن خود، از رنگ‌های لطیف و با تنالیته‌های درخشان استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید. همچنین می‌توانید از یک یا دو مورد رنگ درخشانی که دوست دارید در نقاط مختلف بهره ببرید. هر رنگی که استفاده می‌کنید، آن را زنده و درخشنده به کار ببرید.

نوری که در بالا به آن اشاره شد، در اینجا به کمک شما خواهد آمد. از درجات رنگ خنثی، مانند خاکستری و درجات مختلف قهوه‌ای، سیاه و سفید برای کف پوش‌ها استفاده کنید و در کف خانه خود چندان از رنگ‌های مختلف و جیغ استفاده نکنید. مطمئن باشید به دلیل اینکه از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید، خانه‌تان خسته کننده به نظر نخواهد رسید و همین استفاده از رنگ‌های خنثی، خود جزو بهترین گزینه است.

عکس از 21 اتاق نشیمن مدرن