دکوراسیون مبلمان و ترفندهای خواندنی چیدمان خانه

0
77
دکوراسیون مبلمان و ترفندهای خواندنی چیدمان خانه

ترفندهای خواندنی برای یک دکوراسیون مبلمان جذاب

۱- مبلمان را به صورتی بچینید که در هر سمت از مبلمان ۵۰ سانتی‌متر فضای خالی برای رفت و آمد وجود داشته باشد. دکوراسیون مبلمان نباید به طور کامل به دیوارها بچسبند.

۲ – هنگام خرید مبلمان، فضای خانه را درنظر بگیرید . بطور کلی بهتر است برای دکوراسیون مبلمان دو سوم از فضای خانه را پرکند و یک سوم برای رفت و آمد خالی باقی بماند تا خانه کوچک و بی نظم به نظر نرسد.

۳ – رنگ‌ها به خانه عمق و وسعت می‌ دهند، لذا تا جایی که ممکن است سعی کنید از رنگ‌های بی‌روح برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده نکنید. در صورت داشتن چنین فضایی، دیوارهای خانه را با تابلوها و تصاویر شاد یا با استفاده از وسایل رنگی تزئین کنید.

۴ – طول وعرض فرش یا قالیچه‌ای که برای پوشش کف در نظر می‌گیرید، بهتر است حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر از اطراف میز وسط مبلمان بیرون زده باشد.

۵ – تعادل را در قرار دادن گل و گیاه درخانه رعایت نمایید. استفاده بیش از حد از گل و گیاه فضا را بسته و دلگیر می‌کند. اگر علاقه‌مند به قرار دادن گل و گیاه در خانه هستید بهتر است فضای کوچکی را به این کار اختصاص دهید.

۶ – سقف‌های بلند همیشه جلوه با شکوه تری دارند. برای آنکه ارتفاع سقف بیشتر به نظر برسد، چوب پرده را نزدیک به سقف نصب کنید و سعی کنید پرده نیز تا کف زمین آویزان باشد.

۷ – قرار دادن کتاب‌ها به صورت مرتب روی میزهای عسلی یا میزهای کناری کاناپه‌ها حسی خوب و فرهنگی در محیط ایجاد می کند.

۸ – در صورت استفاده از چوب در دکوراسیون مبلمان و خانه ، حتی الامکان سعی کنید از طیف های مختلف رنگ آن استفاده کنید. استفاده از یک رنگ چوب، فضای خانه را بسته و بی‌روح می‌کند.

۹- استفاده از آینه‌های بزرگ و زیبا به خانه روح و وسعت می دهد. بنابراین همیشه بخشی از خانه را برای قرار دادن آینه اختصاص دهید تا بدینوسیله از بازتاب نور و رنگ در فضای خانه لذت ببرید