دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ و راههای چیدمان آن

0
58
دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ و راههای چیدمان آن

ممکن است از خود پرسیده باشید که چگونه فضای اضافی اتاق را پر کنم؟ درحالیکه می­‌خواهید جو اتاق را هم کمی شادتر کنید. در این مطلب ما درباره­‌ی ایده­‌های دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ بحث می‌­کنیم.

ایده­‌های چیدمان اتاق نشیمن بزرگ

چند ترفند وجود دارد که شما می‌­توانید به کمک آن‌ها فضای اتاق را راحت­‌تر مدیریت کنید. نگران نباشید شما می‌توانید فضای اتاق را به قسمت­‌هایی تقسیم کرده و دکوراسیون داخلی  اتاق نشیمن بزرگ را انجام دهید.

منطقه بندی اتاق نشیمن بزرگ

یک طراح خوب برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ در طول اتاق حرکت کرده و منطقه بندی آن را شروع می­‌کند.

مدیر طراح فاینچاتن می‌گوید: “این مهم است که فضا را با توجه به کاربرد و عملکرد تقسیم کنیم و به همه مناطق معنا ببخشیم. برای مثال، شما ممکن است بخواهید یک چیدمان رسمی‌­تر کنار شومینه داشته باشید درحالیکه درکنار تلویزیون یک چیدمان راحت‌­تر را ترجیح می­‌دهید.

اگر یک پنجره مشرف به باغ دارید، می‌تواند فضای خوبی برای قرار دادن یک صندلی راحتی با زیرپایی یا یک میزتحریر کوچک باشد. من از منظره و نورافکن برای دادن هدف و معنا به فضای اتاق استفاده می‌­کنم.”

 دو مکان برای نشستن درنظر بگیرید

یکی از مرسوم‌­ترین تکنیک­‌ها برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ ایجاد دو مکان برای نشستن و چیدمان آن‌هاست. زیرا این غیرممکن است که یک فضای بزرگ را  فقط با یک مکان برای نشستن پر کنید. شما یک اتاق نشیمن بزرگ ۳۰ در۱۵ فوت دارید، حتما به این نکته فکر کنید. کار سختی است که فقط یک مبلمان پیدا کنید که با چیدن آن اتاق نشیمن بزرگ شما پر شود.

دو مکان برای نشستن درنظر بگیرید و دو مبلمان با صندلی­‌های اضافی فراهم کنید و اجازه دهید که دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ طوری انجام شود که برای کارهای مختلف استفاده شود.

دو مکان برای نشستن درنظر بگیرید و دو مبلمان با صندلی­های اضافی فراهم کنید و اجازه دهید که دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ طوری انجام شود که برای کارهای مختلف استفاده شود.

در گذاشتن فاصله دست و دلباز باشید

زمانیکه می­‌خواهید مبلمان را در اتاق نشیمن بزرگ بچینید، در فاصله گذاشتن دست و دلباز باشید. هدف این است که وسایل را طوری بچینید که بقدر کافی نزدیک باشند تا بتوان یک مکالمه طبیعی داشت (بیشتر از ۱۰ فوت نباشد) فاصله بین قطعات به ­قدری باشد که هوا بین آن‌ها در جریان باشد.

از گذاشتن فاصله زیاد بین صندلی‌­ها، میزهای جانبی، لامپ‌های روی میز، میز قهوه و کاناپه نترسید. فاصله مرسوم بین آن‌ها معمولا ۱۸ اینچ است اما اگر اتاق نشیمن شما بزرگ­تر است، این فاصله می‌­تواند کمی بیشتر باشد و همچنین فاصله بین مبلمان.

ترفندهایی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ

قبل اینکه برای اتاق نشیمن بزرگ خود مبلمان انتخاب کنید، چند ترفند هست که به شما برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ کمک کند.

از حجم در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود استفاده کنید

حجم یک عنصر مهم در طراحی و همچنین در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ است. دو نوع حجم هست که هر دو مهم هستند. یکی حجم عددی و دومی حجم ظاهری. حجم ظاهری همان حجم فیزیکی یا بصری از اندازه یک شی است.

هرچه فضا بزرگ­تر باشد، اندازه لوازم و اثاثیه آن هم باید بزرگتر باشد یعنی شما برای پرکردن فضای بزرگ اتاق نشیمن می‌­توانید از لوازم و اثاثیه­‌های سایز بزرگ استفاده کنید، مانند :کاناپه بزرگ، فرش بزرگ، نقاشی یا آثر هنری بزرگ روی دیوار، آینه دیواری بزرگ، میزه قهوه خوری بزرگ و لوستر بزرگ.. جمع شدن یک مجموعه اشیا یک راه هوشمندانه در بزرگ به ­نظر رسیدن آن‌هاست که این نکته همچنین در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن مهم است.

برای مثال، یک گالری از آثار هنری، مجموعه‌­ای از لوسترها در ارتفاعات مختلف یا گروهی از صندلی‌­ها. از این ترفند حجم و جمع شدن برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ استفاده کنید.

بهترین رنگ برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ

رنگ راهی بطور باورنکردنی ساده است که می‌تواند بر حس اتاق تاثیر گذارد. رنگ­‌های قوی (پررنگ) در نزدیک به­ نظر رسیدن و رنگ‌های روشن در دور به­ نظر رسیدن خوب هستند. شما می­‌توانید این تکنیک را در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ روی دیوارها امتحان کنید (تا فضا کمی بیشتر محصور به­ نظر رسد یا سقف­ اتاق (اگر می­‌خواهید این حس را داشته باشد که سقف­تان پایین­‌تر است) یا کف آن.

شما همچنین می‌­توانید از رنگ‌­های خنثی و عمیق در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ روی مبلمان، لوازم و اثاثیه‌­ها استفاده کنید که وزن بصری به آن‌ها بدهید تا بزرگ­تر به­ نظر برسند.

ما عاشق اتاق نشیمن با رنگ آبی عمیق شدیم که با روپوش دیواری گیاهی لوکس، کاغذ دیواری با رنگ سیاه مات و براق یا کاغذ دیواری دست ساز سبز دودی پوشانده شده باشد. پانل‌های چوبی تیره و طبیعی هم برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ مناسب هستند.

لوازم اصلی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ

حال که شما نکات را می­‌دانید، وقت آن است که به مبلمان و لوازم اصلی اتاق نشیمن فکر کنید که اتاق را پر کند.

میز قهوه خوری

یکی از راه­‌های پر کردن فضای اتاق نشیمن استفاده از دو جفت میز قهوه‌­خوری کنار هم است، این دکوراسیون ترند و کاربردی خواهد بود.

کابینت

ممکن است فضای کافی برای دکوراسیون لوازم و اثاثیه بزرگ (مانند مبلمان) وجود نداشته باشد، به همین دلیل ساختن کابینت داخلی در فضاهای کوچک­تر به ­نظر ناکارآمد می­‌آید. در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ میتوان از کابینت داخلی استفاده کرد.

کابینت را می‌توانید روی یک دیوار مشخص از کف تا سقف بسازید یا آن را در سوله (تورفتگی توی دیوار) نصب کنید. این یک راه هوشمندانه برای ایجاد یک ظاهر بی‌­نظیر برای اتاق است زیرا می­‌توانید هر چیزی را در کابینت پنهان کنید.

میزهای جانبی اضافی

شما ممکن است نیاز نداشته باشید که از میزها در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ استفاده کنید ولی میزها یک روش عالی برای پر کردن گوشه­‌های چیدمان مبلمان یا فضای بین صندلی­‌هاست.

یکی دیگر از روش‌­های خوب برای پر کردن فضای خالی چیدمان محل نشستن استفاده از چراغ پایه‎­دار است. می‌توانید از چراغ پایه‌­دار جای میزها استفاده کنید و ظاهر متفاوتی بسازید.

چیدمان جعبه­‌ای شکل مبلمان

‌بعضی چیدمان مبلمان مناسب فضای کوچک­تر است زیرا فضا را بزرگ­تر نشان می­‌دهد. چیدمان جعبه‌ای شکل مبلمان مناسب دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ است اگرچه به قطعات زیادی برای کامل کردن چیدمان و فضای بین آن‌ها نیاز دارید.

 

 

پینترست ما